{{ctrl.notification}}

آموزش حامی مدیریت سایت

مدیریت سایت یکی از اصلی ترین بخش های پنل مدیریت می باشد که زیر مجموعه های آن عبارتند از:

  1. تنظیمات سایت
  2. تماس با ما
  3. وبلاگ
  4. گالری

هر یک از این بخش ها نقش مهمی در ظاهر و نحوه ی نمایش محتوا و اطلاعات کاربردی (شماره تماس، لوگو، ایمیل و غیره) دارد. در ادامه هر یک را به طور کامل شرح خواهیم داد.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت سایت- تنظیمات سایت

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، تنظیمات سایت از بخش های سایت، قرارداد تور، مشخصات پشتیبانی (ای ام اس) و بات تلگرام تشکیل شده و هر یک از قسمت های مختلفی دارند. برای مثال در بخش سایت می توانید تنظیمات قالب، متون، شبکه های اجتماعی و همچنین تنظیمات مربوط به موتورهای جستجو را انجام دهید. موارد ذکر شده در ادامه ی مطلب، منوی سایت را به طور کامل شرح میدهند.

تنظیمات سایت- سایت

تنظیمات قالب

قالب سایت: با باز کردن لیست کشویی می توانید از انواع مختلف قالب های ارائه شده توسط حامی یکی را مطابق با سلیقه و خواسته های خود انتخاب کنید.

رنگ منو، دکمه، هدر، فوتر و بک گراند: رنگ های بخش های مختلف سایت مانند منو، هدر و دکمه ها از این قسمت تنظیم میشوند. با اختصاص دادن رنگ بر اساس سلیقه ی خود می توانید ظاهر منحصر به فردی برای سایت تان تعریف کنید.

آپلود فایل های کاربردی روی سایت: برای نمایش لوگو، تصویر بک گراند، آدرس اپلیکیشن های اندروید و ios، فایل سی اس اس و فاویکن می توانید فایل های مربوطه را بعد از آپلود در گالری، از بخش های مشخص شده روی تصویر زیر انتخاب نمایید.

مثال: برای نمایش لوگو، ابتدا باید وارد گالری شوید و روی فایل کلیک کرده و از قسمت آپلود، تصویر مورد نظر را انتخاب و روی دکمه ی open کلیک نمایید. سپس از قسمت مدیریت سایت وارد تنظیمات قالب سایت شده و برای آپلود لوگو،  فایل مورد نظر را با کلیک روی دکمه ی انتخاب از گالری، انتخاب کنید. بعد از ذخیره ی تنظیمات، لوگو در قسمت مربوطه روی سایت نمایش داده خواهد شد.

طراحی سایت گردشگری

سایر موارد مانند اپلیکیشن و فایل های سی اس اس و غیره نیز به همین صورت انتخاب و بارگذاری میشوند.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات نوشتاری

عنوان سایت، عنوان شرکت، شعار، لینک ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی یا کد اینماد، دامین اول (برای نمایش در هدر سایت) و غیره از قسمت تنظیمات نوشتاری مشخص می گردند. علاوه بر این، اگر اپلیکیشن اندروید یا ios را در کافه بازار، sibapp یا سایر سایت ها بارگذاری کرده اید، لینک هر یک را می توانید در جدول انتهای تنظیمات نوشتاری وارد نمایید. بعد از ذخیره ی تنظیمات لینک های مربوطه روی سایت در دسترس می باشند.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات شبکه های اجتماعی

برای نمایش آدرس صفحات سایت در شبکه های اجتماعی مختلف مانند تلگرام، توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و غیره، مانند تصویر می توانید لینک های مربوطه را از این قسمت مشخص کنید.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات فعال و غیر فعالسازی امکانات

حامی امکانات و شرایط مختلفی را برای تمام مشتریان خود قرار داده و در مقابل، مدیران هر سایت می توانند از این قسمت، نسبت به فعالسازی یا غیر فعال کردن آنها تصمیم گیری نمایند. برای مثال، می توانید انتخاب کنید که لیست ایرلاین ها در صفحه اصلی سایت نمایش داده شوند یا خیر.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات موتورهای جستجو

تنظیمات مورد نیاز برای سئو و موتورهای جستجو، مانند کلمات کلیدی، توضیحات و عنوان صفحات مختلف سایت مانند پرواز یا هتل را از این بخش می توانید انجام دهید.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات متون سایت

متون مختلف سایت مانند متن قوانین، صفحه اصلی، تبلیغ اول تا سوم هدر و فوتر را می توانید در بخش های مشخص شده در قسمت تنظیمات متون سایت قرار دهید.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات تماس با ما

برای ورود اطلاعات مربوط به راه های دسترسی به تیم پشتیبانی، ایمیل، تلفن های شرکت و همچنین متن درباره ی ما، در قسمت تنظیمات تماس با ما بخش هایی در نظر گرفته شده اند. جدول قرار گرفته شده در این بخش، اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به تیم های پشتیبانی واحد های مختلف پرواز، تور و غیره را روی سایت نمایش می دهد. در صورت داشتن راه های ارتباطی مشخص مانند شماره تلفن ثابت، تلفن همراه و همچنین لینک تلگرام برای هر بخش، اطلاعات را در محل مناسب وارد کنید.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات سایت- قرارداد تور

اطلاعات مربوط به قرار داد تور از قبیل نام استان، دفتر خدمات مسافرتی، شماره تماس، مجوز و آدرس لوگو برای چاپ روی سربرگ از این قسمت مشخص میشوند.

طراحی سایت گردشگری

تنظیمات سایت-پشتیبانی (اس ام اس)

با توجه به امکاناتی که روی سایت ارائه می دهید، برای مثال خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، می توانید متنی را به عنوان پشتیبانی بعد از تکمیل فرآیند خرید یا رزرو برای مسافر ارسال نمایید. اطلاعات مربوط به پشتیبانی و متن پیام را در این قسمت باید وارد کنید. با انتخاب گزینه ی ارسال پیامک دوم، می توانید متنی را علاوه بر متن ابتدایی برای مسافر ارسال کنید.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت سایت- تماس با ما

لیست انتقادات و پیشنهادات و نظراتی که کاربران از قسمت تماس با ما سایت برایتان ارسال کرده اند را از این قسمت می توانید مشاهده و مدیریت کنید.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت سایت- مدیریت وبلاگ

برای نمایش محتوا و ایجاد مقالات و همچنین مشاهده ی لیست نظرات کاربران درباره ی مقالات مختلف، از قسمت وبلاگ می توانید استفاده نمایید. در ادامه هر یک از بخش های مختلف وبلاگ را شرح خواهیم داد.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت وبلاگ- ایجاد مقاله

برای ایجاد مقاله باید روی کادر سبز با عنوان "ایجاد مقاله جدید" کلیک کنید تا وارد صفحه ای مانند تصویر زیر شوید. اطلاعات مربوط به عنوان، خلاصه ی متن، متن مقاله، نام نویسنده و همچنین توضیحات موتور جستجو، کلید واژه های موتورهای جستجو و تگ های مقالات را در کادرهای مشخص شده وارد کنید. تصویر نمایه را می توانید با کلیک کردن روی دکمه choose file انتخاب و توضیح تصویر را در کادر مقابل آن وارد کنید.

طراحی سایت گردشگری

بعد از ورود اطلاعات ذکر شده، دسته ی مقالات را باید مشخص نمایید. برای مثال، اگر مطلبی را درباره ی جاذبه های گردشگری ژاپن نوشته اید، باید دسته ی گردشگری، گردشگری خارجی، ژاپن را انتخاب کنید.

طراحی سایت گردشگری

در نهایت گزینه ی نمایش مقاله در سایت را می توانید انتخاب و روی دکمه ی ثبت مقاله کلیک کنید.

لیست مقالات

مقالات بعد از ثبت در قسمت "لیست تمام مقالات" نمایش داده میشوند و با کلیک روی دکمه ی ویرایش امکان اصلاح مطلب فراهم می گردد.

طراحی سایت گردشگری

لیست تگ ها: نمایش تمام تگ های ایجاد شده تا کنون را در این بخش می توانید مشاهده نمایید و در صورت لزوم آنها را حذف کنید.

طراحی سایت گردشگری

اضافه کردن تگ ها: تگ های جدید را می توانید با رفتن به منوی "اضافه کردن تگ ها" و ورود نام فارسی و لاتین تگ و در نهایت، کلیک کردن روی دکمه ی "افزودن" به لیست تگ ها اضافه کنید.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت وبلاگ- لیست دسته ها

دسته های محتوا و مقالات روی سایت به صورت پیش فرض تعیین شده اند و امکان اضافه کردن آنها وجود ندارد. در صورت عدم نیاز به برخی از دسته ها، می توانید تیک "وضعیت نمایش در منوی اصلی سایت " را بردارید. نمایش یا عدم نمایش دسته ها و زیردسته های آنها را می توانید به همین صورت مدیریت کنید.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت وبلاگ- دسته های اصلی در صفحه اول سایت

لیست دسته هایی که قصد دارید در صفحه اصلی سایت نمایش داده شوند را می توانید از این قسمت مدیریت نمایید.

طراحی سایت گردشگری

وبلاگ- لیست نظرات

در قسمت پایین هر مقاله این امکان وجود دارد تا کاربران نظرات خود را ارسال نمایند. برای نمایش یا عدم نمایش هر یک از نظرات، باید به قسمت "لیست نظرات" در وبلاگ رفته و از منوی پیام های تایید نشده، نسبت به نمایش یا عدم نمایش آنها اقدام کنید. علاوه بر متن نظرات، امکان مشاهده ی شناسه مقاله، نام و نام خانوادگی کاربر، عنوان مقاله و همچنین لینک مطلب وجود دارد.

طراحی سایت گردشگری

مدیریت سایت- گالری

فایل و تصاویری که در بخش های مختلف سایت مانند اسلایدر صفحه اول، لوگو، فایل اپلیکیشن و سایر موارد مورد نیاز در بخش های مختلف را می توانید از گالری آپلود کنید. به عنوان مثال، تصاویر اسلایدر را می توانید با کلیک کردن روی slider در پنل سمت چپ گالری و سپس کلیک روی uplode و انتخاب تصاویر از مکان مورد نظر، روی سایت قرار دهید.

طراحی سایت گردشگری

date_range دوشنبه 15 بهمن 1397 remove_red_eye 1930 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0