{{ctrl.notification}}

فعالسازی سرویس فایربیس بر روی اپلیکیشن حامی

یکی از مهم ترین کارهایی که برای دست یافتن به موفقیت همیشه مورد نیاز می باشد، تجزیه و تحلیل روند کار و شناسایی مخاطبین اصلی و بررسی روال صعودی یا نزولی در جذب مخاطب می باشد. بعد از بدست آوردن آمار و اطلاعات، می توان برنامه ریزی های لازم را برای رفع نواقص و کاستی های کار انجام داد. به همین خاطر امکان رصد و تجزیه و تحلیل اپلیکیشن حامی توسط این تیم ارائه شده است که مزایای زیادی به همراه دارد. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم داشت و اقدامات مورد نیاز برای دست یافتن به این قابلیت را معرفی خواهیم نمود.

حامی

تجزیه و تحلیل اپلیکیشن با کمک فایربیس

* سرویس فایربیس این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا اپلیکیشن خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و از این طریق، تعداد دفعات نصب برنامه، جنسیت مخاطبان اصلی، کشور و همچنین سرویس های پرکاربرد اپلیکیشن برایتان ارائه می گردد.

* ارسال پیام های خصوصی و عمومی برای کاربران با سرویس notification فایربیس امکان پذیر می باشد. علاوه براین، گوگل امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطلاعات ارسالی را در اپلیکیشن خود پردازش کنید تا اپلیکیشن نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهد.

* ثبت نام، فعال یا غیرفعال کردن حساب کاربری، ویرایش و حذف حساب های کاربری با سرویس authentication فایربیس قابل انجام می باشد.

* استفاده از هاست و دامین رایگان و ایمن و بدون نگرانی بابت صرف این هزینه با سرویس storage امکان پذیر می باشد. با این امکان می توانید فایل های خود را آپلود نمایید و حتی کاربران نیز امکان آپلود فایل را خواهند داشت.

* سرویس database این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید دیتابیس خود را روی همین‌هاست راه‌اندازی کنید تا همه کاربران شما از آن استفاده کنند، همچنین کاربران شما هم می‌توانند روی این سرویس دیتابیس را ایجاد تغییر و یا حذف کنند.

* سرویس Crash Reporting‌ به شما این امکان را می‌دهد تا خطاهای اپلیکیشن خود را روی کنسول خود ببینید و نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام کنید.

به منظور بهره مندی از این امکانات و قابلیت ها لازم است تا با نحوه ی فعالسازی سرویس فایربیس آشنا شوید.

راه اندازی سرویس فایر بیس

1- در اولین مرحله باید وارد لینک https://console.firebase.google.com شوید و بر روی add project کلیک نمایید.

حامی

2-در این صفحه نام انگلیسی برای پروژه ایجاد کنید.

حامی

3- بعد از ایجاد پروژه، گزینه اضافه کردن firebase به پروژه اندروید را مانند تصویر زیر انتخاب کنید:

حامی

4- در پنجره‌ای که باز می‌شود نام پکیج برنامه خودتان را وارد کنید و دکمه  Register App را بزنید.

حامی

5- تمام مراحل مورد نیاز در این صفحه را پشت سر هم ادامه دهید. در نهایت فایل جیسون به شما داده خواهد شد. این فایل را برای تیم حامی ارسال کنید تا تنظیمات مورد نیاز را برایتان انجام دهند.

حامی

6- سپس روی قسمتی که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید

حامی

7- سپس وارد تنظیمات شوید

حامی

8- در اینجا و در زبانه Cloud Messaging اطلاعات کلید اختصاصی خودتان را می‌توانید ببینید. عبارتی که ترکیبی از حروف و عدد است و طولانی‌تر است، Api Key  است و قسمتی که فقط عدد است Sender Id پروژه شماست. 

حامی

9- مقادیر مشخص شده در بالا را باید در تنظیمات سایت وارد نمایید. برای این منظور کافیست وارد پنل مدیریت سایت خود شوید و از قسمت مدیریت سایت، بر روی تنظیمات اپلیکیشن کلیک نمایید و مقادیر را در کادرهای مربوطه وارد کنید. در نهایت بر روی ذخیره اطلاعات کلیک نمایید

حامی

date_range سه شنبه 20 فروردین 1398 remove_red_eye 3566 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0