{{ctrl.notification}}

چک کردن مدت زمان اعتبار دامنه

با توجه به اهمیت گردشگری الکترونیک و انجام تمام فرآیندهای خرید بلیط هواپیما و غیره به صورت اینترنتی، در نتیجه داشتن سایت همیشه فعال یکی از اصلی ترین عوامل در موفقیت در این حوزه و داشتن فروش و سود بالا می باشد. به همین منظور باید تمام موانع موجود در این زمینه را حذف کنید. یکی از دلایلی که ممکن است باعث قطع شدن دسترسی کاربران به یک سایت گردد، نداشتن اعتبار دامنه می باشد و باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

لازم به ذکر است که اگر دامنه ی سایت را قبل از به اتمام رسیدن تاریخ اعتبار آن تمدید نکنید، حداقل نصف روز زمان لازم است تا مجدد تمیدی و راه اندازی گردد. در نتیجه با ضرر مالی و از دست دادن فروش مواجه خواهید شد. در ادامه فرآیند چک کردن مدت زمان اعتبار دامنه را توضیح خواهیم داد.

سایت های مختلفی هستند که می توانید با انتخاب آنها، مشخصات کاملی از دامنه ی سایت تان را ارائه می دهند. به عنوان مثال می توان به whois.net، nic.ir و intodns.com اشاره نمود.

چک کردن اعتبار دامنه با whois.net

کافیست وارد سایت whois.net شوید و آدرس سایت را در کادر مشخص شده در تصویر وارد نمایید و روی دکمه ی whois کلیک کنید.

طراحی سایت گردشگری حامی

همان طور که مشاهده می کنید، اطلاعات کاملی درباره ی سایت و دامنه ی آن ارائه می گردد و کافیست تاریخ Expiration Date را چک کنید و قبل از اتمام آن، نسبت به تمدید دامنه اقدام نمایید.

طراحی سایت گردشگری حامی

برای بررسی اعتبار دامنه های ایرانی و ir می توانید از سایت nic.ir نیز استفاده کنید و با چک کردن تاریخ expire-date از زمان انقضای دامنه ی سایت مطلع گردید.

date_range سه شنبه 16 بهمن 1397 remove_red_eye 3938 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0